Jdi na obsah Jdi na menu
 


DNE 21.1.08 ZVEŘEJNĚNO

21. 1. 2008

Nechutnou zábavu si zvolila skupina mladých Čechů, kteří si uspořádali zahradní oslavu. Posilněni alkoholem část večera trávili sledováním souboje kočky se psem, kterého na bezmocné zvíře poštvali. Kočku předtím opili alkoholem. Vše si natočili na videokameru. Jejich zábava se objevila na jednom internetovém serveru. O případ se již zajímá policie:

Vše se podle titulků ve videu stalo 23. června loňského roku. Video s děsivými scénami se nyní objevilo na internetu s názvem „PES vs. KOČKA (a něco navíc)“.

Zveřejňujeme několik fotografií ze zmíněného videa.

Mladíci nalili do kočky alkohol
Video začíná záběry na dvojici mladíků, která drží kočku pod krkem u stěny a z lahve jí do tlamy lijí alkohol, přičemž se s ní baví jako se svým zajatým soupeřem: „kamaráde, nehraj si s náma, si myslíš, že když budeš škrábat si pomůžeš..?“

Kočku pak pustí a záběr se přesune na část trávníku vedle stolů, u kterých sedí skupina mladíků a dívek. Skupina sleduje, jak se pes bojového plemena baví útokem na bezmocnou kočku, které se ježí chlupy na zádech a snaží se útok psa přežít. „Pes se baví, ale ta kočka je v p....,“ komentuje jeden z mladíků děsivou scénu.Obrazek

Dlouhý záběr na umírající zvíře

Pes se postupně dostane do transu a přestane reagovat na pokyny svého pána, aby přestal. Nakonec ho jeden z mladíků chytí, aby v detailu kamery zjistili, zda už má na čumáku krev či nikoli. Pak pustí psa opět do útoku.

Pokousaná kočka vříská a to už nevydrží dívčí část společnosti, která zorganizovala tuto děsivou zábavu. „Ať už ji pustí,“ nabádá dívčí hlas. Jenže mladíci ještě krvavé podívané nemají dost. „Vem si ji! Zabij ji!“ nabádá psa jeden z nich.

Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. „Žije, nežije?“ dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.
Pes ohryzává tělo mrtvé kočky.            

    Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. „Žije, nežije?“ dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.                                Obrazek              

      V závěru filmu jsou v detailních záběrech do obličejů natočeni vybraní účastníci party. Film končí básničkami dvou mladíků: „kočička byla mladičká“ či „kočička bez jednoho očička.“ Kameraman po úmrtí zvířete obrátil objektiv směrem k účastníkům, řada z nich je velmi dobře rozpoznatelná. Autor se pod své filmové dílo podepsal jako Dalibor PG.

Obrazek

Případ již vyšetřuje policie a závěrečná sekvence bude pro detektivy neocenitelnou stopou.

Provozovatel serveru, kde bylo video umístěno, ho již stáhnul. "Na serveru je obrovské množství videí. Pokud se o nějakém nevhodném dozvím, okamžitě ho odstraním, jako v tomto případě," řekl Novinkám provozovatel serveru Uloz.cz Miroslav Valenta.

Zveřejnění na internetu jako chlouba

„Jsou různé důvody, proč jsou videa zachycující týrání zvířat na internetu. Může to být proto, že je potřeba lidi upozornit na to, že se takové věci dějí, a to my schvalujeme. Jiná věc je, a to je tento případ, když to člověk dá na internet proto, aby se pochlubil. To je samozřejmě hnus,“ řekla Novinkám mluvčí Nadace na ochranu zvířat Alena Heinová.

„Je ale třeba hledat příčinu, která je v podstatě v tom, že mladí lidé žijí v určité společnosti, ve které je nadřazenost člověka nad zvířetem historicky daná,“ uvedla.

čerpáno z www.novinky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kočky jsou odpad světa

(Anonym, 10. 9. 2017 19:30)

jsem rád jí někdo dal co proto. nechápu jak mužete mít ty zkurvené kočky mít rádi.

Jak naložit s kočkami?

(David, 11. 2. 2014 20:28)

Já běžně kočkami a koťaty krmím hady. Jeden Vietnamec se kterým se přátelím běžně vaří kočky zaživa protože se uvolňuje tzv. stresový hormon a mají pak chutnější maso. Lidi nehloupněte jsou to jenom kočky. Navíc přemnožené kočky nadělají strašnou paseku v přírodě a proto se snažím snižovat jejich početný stav.

Víte co si myslím?

(Anonyme, 20. 7. 2013 14:36)

Asi víte co si myslím a mluvím za všechny když říkám že ty lidi by měli nejméně zabít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hnus!!!!!!!!!!!!!!!! Kočičkám bych nikdy neublížila.

CHCI SE KOUPAT V JEJICH KRVI

(SESTRA KOCOURŮ A KOČEK A KOTAT, 27. 1. 2012 19:07)

AT VŠICHNI CHCÍPNOU CHCI SE KOUPAT V JEJICH KRVI SEŽRAT TĚM HAJZLŮM MOZEK A SRDCE ZABÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍT JE SEŽRAT JE UŠKRTIT URVAT KONČETINY HAJZLI SMRADI VINDAT JIM OČI Z DŮLKŮ KOČKY A KOCOUŘI A KOTATA JSOU MOJE SESTRY A BRATŘI JSOU TO VRAZI VRAZI DALA BYCH JIM TREST UMUČENÍ PŘEJU JIM TO NEJHORŠÍ MUČENÍ A SMRT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PŘÍSAHÁM

(PORTIK122, 27. 1. 2012 14:59)

VŠECHNY Z TAMA ZABIJU A KOČKY NA VŽDY OCHRÁNÍM TO PŘÍSAHÁM MÁM TOHO DOST PROTOŽE MILUJU VŠECHNY KOČKY

jo ten anonim ggg je naprostý ...............

(portik122, 27. 1. 2012 14:56)

jo ten anonim ggg je naprostý ............... uplný.......................prostě debil možná bych mu udělal to samé co těm lidem co ubližují kočkám co si osobě myslí spratek a hajz

Všechny kteří ublížili kočkám bych zabila

(portik122, 27. 1. 2012 14:50)

kdo to udělal toho bych z radosti zabila hnus vzala bych si na všechy kudlu hnus kočky mají PRÁVO ŽÍT AT CHCÍPNOU VŠICHNI KDO UBLÍŽIL KOČKÁM AT CHCÍPNOU JEJICH SMRT BYCH OSLAVOVALA 100000000000 LET ODPOR HNUS HAJZLOVÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lidé mají větší IQ než zvířata, tak proč to není vidět???????

(Jarka, 11. 9. 2011 16:17)

Zvířata, jsou stejně jako lidé, živí tvorové a nikdo nemá právo jim ubližovat, týrat je a zbytečně zabíjet. A protože ubližování zvířat se začíná šířit jako epidemie, je třeba tuto situaci začít radikálně řešit. Začít by se mělo především v novelizaci zákoníku, kde by se přestalo rozlišovat člověk versus zvíře. Každý žijící tvor má právo na život a proto není žádný důvod dávat jiné tresty za ublížení člověku a jiný za ublížení zvířeti. Také bych na školách zavedla povinně třeba 1x do měsíce návštěvy útulků, kde by žáci a studenti pomáhali a zároveň se tak učili lásce ke zvířatům a odpovědnosti za ně.

A dost

(evička, 25. 4. 2011 15:51)

Mám toho dost miluji kočičky a poslední dobou projíždím hodně stránky o týrání .já bych jim normálně udělala to stejný,akorát s jedním rozdílem ...MEDVĚDA BYCH NA NĚHO PUSTILA.... a na ty co se na to dívali tak LVA aby se neřeklo že měli všichni stejnej trest ......... ty lidi musejí byt nějací nemocní že je to vůbec napadá....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kočky a týrání

(adéla, 21. 7. 2010 19:53)

jak tohle někdo může dělat to nechápu je to strašné že se nestydí,jo a mimochodem máš pěkný stránky.

hovada

(no coment, 12. 4. 2010 13:25)

jsou to hovada jednorázně

hrůůůůza

(sany, 21. 9. 2009 12:22)

ta stranka proti srstije humus....

hrůůůůza

(sany, 21. 9. 2009 12:18)

ahojky myslim ze je to proty kocky krute,mít zivot takle kratky........ty chlapy by mely jit do kriminalu...

toto je Zlo!

(Marta, 27. 4. 2009 19:23)

jim se to všechno vratí,je to to nejhnusnějši co si dovedu představit,moc mě mrzi že je někdo schopen udělat neco takoveho.Ten kdo to udělal je zly hodně zly a skončí špatně...(

miluji kočky

(lucka, 6. 4. 2009 19:50)

to je hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhrooooooznýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ti lidi musí být blbý!

si toto přečti,gggg a P-A-K něco říkej!

(GÁBA... :(, 28. 3. 2009 13:25)

hele lidi tohle je humus! já nechápu jak to můžou udělat bezbrannýmu zvířátku!!! já bych jím přála aby se ONI staly tou kočkou a no vlaství KŮŽI si prožily jaký to je!!! A NEBO BYCH JIM DALA TREST SMRTI NEBO DOŽIVOTÍ! N-E N-Ě-J-A-K-O-U Z-A-J-E-B-A-N-O-U P-O-D-M-Í-N-K-U! PODÍVEJTE SE NA: http://www.protisrsti.cz/ a pak mi S-K-U-S-T-E říct: jsou blbí dobře že chcíply! A NORMÁLNĚ MU R-O-U-M-L-Á-T-Í-M- H-U-B-U-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gggg je kurwisim!

(kate, 21. 3. 2009 17:14)

hele ti gggg ti si blbej tenhle blog se jmenuje pro všechny milovníky koček a neeeeeeeeeeeeeeee pro milovníky týraní!!!!!!!!! měl bi ses stydět ti DEMENTE ZASRANEJ!!!!! kurwisime! a tečka.........

gggg

(kkkk, 22. 2. 2009 16:01)

kocky jsou blbe je dobre ze chcipla nebo co............

omg

(Jirka, 17. 2. 2009 14:26)

Teda, myslel jsem, že najdu něo jako fackování koček nebo kopání nebo já nevím co, ale tohle?

Tohle nedělá výchova, tohle musí být v člověku. Sice v rodiče mají velký efekt na děti a stejně tak prostředí s kterým se stotožňujou, ale myslím si, že takovýhle agresoři to mají v povaze. Možná protože na ně lidi dostatečně nepůsobili.

;-)

(správce, 22. 11. 2008 20:17)

někteří jsou jiní a tihle lidi dopadají hrozně!týrání zvířat je nechutné.Prostě chudinka kočička!měli by soudy zvíšit tresty za týrání zvířat.Když zvíře pokouše člověka bude utraceno.Když člověk brutálně zabije zvíře dostane maximálně podmínku